365.com.mk

365.com.mk

TwitterWebsite

Откријте го најдоброто од она што го крие Скопје! Ви претставуваме места каде можете да пробате вкусни јадења, да испиете шолја кафе со безжичен интернет или пак да ја завршите вечерта со егзотичен коктел и диско музика. Следете нè!

Скопје, Macedonia (FYROM)
 • 38 Tip
 • 1,986 フォロワー
 • 0 フォロー中
 • 2 個のリスト
365.com.mkさんのリスト in すべての都市
 • Skopje
 • すべての都市
365.com.mkさんのお気に入りの街
Skopje
36 Tips
もっと読み込む
365.com.mkさんは、まだ誰もフォローしていません。
もっと読み込む
365.com.mk
1 更新されたスポット
1スポット Youth Cultural Center を含む
365.com.mk
0 更新されたスポット
場所無し
  365.com.mkさんの最近のTip
  保存
  "Благодарност до сите кои дојдоа на Super Swarm Festival 2011 и помогнаа да го отклучиме Super Swarm беџот! Следен foursquare флешмоб: Super Duper Swarm Festival? :) Следете нè."
  365.com.mk365.com.mk · 12月 5, 2011
  モール
  · マケドニア旧ユーゴスラビア共和国スコピエ
  6.7
  保存
  "„Мулино“ го вбројуваме во топ 5 ресторани во Скопје поради константниот квалитет и брза услуга. Пробајте орада на жар со блитва и панакота за десерт. Bon Appétit! :)"
  365.com.mk365.com.mk · 11月 3, 2011
  地中海料理
  · マケドニア旧ユーゴスラビア共和国スコピエ
  8.8
  保存
  "Простран ресторан во „Мида“ комплексот, со затскриена тераса и необичен вкус за уметност. Пробајте ја Барбакан салатата + лепчињата со моцарела и уживајте во интимниот амбиент."
  365.com.mk365.com.mk · 6月 27, 2011
  レストラン
  · マケドニア旧ユーゴスラビア共和国スコピエ
  8.3
  保存
  "Релаксирачката атмосфера и зеленилото на „Маргер“ се доволна причина за кратко бегство од градската бука. Модерен ресторан во срцето на Градскиот парк кој ја возобновува старата боемска традиција."
  365.com.mk365.com.mk · 5月 25, 2011
  朝食
  · マケドニア旧ユーゴスラビア共和国スコピエ
  7.1
  保存
  "Пријатно место за доручек/ручек при посета на Галичник. Пробајте ја домашната пита со овчо кисело млеко додека седите на терасата и се воодушевувате на природата околу вас."
  365.com.mk365.com.mk · 4月 24, 2011
  ホテル
  · Galičnik, マケドニア旧ユーゴスラビア共和国
  5.6
  保存
  "Без разлика дали сте вегетаријанец или не, пробајте ја тортиљата со сејтан."
  365.com.mk365.com.mk · 3月 11, 2011
  ベジタリアン / ベーガン
  · マケドニア旧ユーゴスラビア共和国スコピエ